Gyógymasszázs (XI. ker.)
Krónikus mozgásszervi megbetegedések kezelésére, reumatológiai panaszok enyhítésére, enyhébb vénás rendellenességek javítására és hosszantartó ágynyugalom után erősítő jelleggel javasolt. Hátfájás, lumbágó, derékfájás, csípőtáji fájdalom, merev nyak, nyaki fájdalom, fejfájás, kar- és kézfájdalom, befagyott váll szindróma - csak pár példa, amikor érdemes gyógymasszázsra és gyógytornára járni.
Lehet teljes test- és részmasszázs is. (A problémától és a probléma aktuális mértékétől függően.)
Általában más gyógyító eljárással együtt alkalmazzuk, de önálló kezelésként is használható. Erősítő hatása a lényeges.
Más néven orvosi masszázs. Lényege: a gyógymasszőr/a gyógymasszőz a kezelést általában orvosi javaslatra, vele egyeztetve, orvos ellenőrzésével végzi egy komplex, intézményi kezelés során. Helyi terápiára a svédmasszázs fogásait alkalmazzuk, reflexmasszázs céljára pedig a nyirok, a szegment, a kötőszöveti és a csonthártya masszázst, de utóbbiak sajnos nem terjedtek el hazákban. (Időigényes és drága kezelések.)
Nem intézményi keretek között is kérhető/adható, tehát nem csak kórházban, gyógyfürdőben és rendelőintézetben. Természetesen meghatározott hatósági és törvényi feltételeknek kell megfelelnie a helynek és a gyógymasszázst nyújtó személynek is. Ha ezek teljesülnek, a gyógymasszázsra kifizetett összeg egészségpénztárban elszámolható! Csak minősített gyógymasszőr képesítéssel végezhető.
Abban, hogy a gyógymasszázs konkrét, általában reumatológiai vagy mozgásszervi problémára írja fel a szakorvos (ha ön felkereste az orvosát). Ha nincs felírva, az se zárja ki, hogy gyógymasszázst kérjen és kapjon a megfelelő szakembertől egy ennek minden szinten megfelelő helyen. Ha megítélésünk szerint szükséges, munkatársaim és én is javasoljuk Önnek, hogy mielőbb menjen el egy szakorvoshoz.
A gyógyító hatások mellett a gyógymasszázs ugyanúgy frissít is, mint a klasszikus svédmasszázs (ami alapvetően egy frissítő hatású masszázs).